Начало Формации и състави

Актуално


Двадесет и четвъртото издание ще се проведе от 8 до 11 април 2020 г. в гр. Кюстендил.

ПОДРОБНОСТИ

 

 

Формации и състави
Танцова формация „Вдъхновени”
Вторник, 03 Януари 2017 16:44

Ръководител: Евгений Вучков

Репетиции се провеждат всеки вторник и петък
от 18:00 ч. до 19:30 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

 
Детски танцов състав „Нова генерация”
Вторник, 03 Януари 2017 16:42

Ръководител: Евгений Вучков

Репетиции се провеждат всеки понеделник и четвъртък
от 18:30 ч. до 20:00 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

 
Детска фолклорна формация „Трепетлика”
Вторник, 03 Януари 2017 16:40

Ръководител: Слава Соколова

Репетиции се провеждат всеки понеделник
от 18:30 ч. до 20:00 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

 
Фолк-арт формация
Вторник, 03 Януари 2017 16:38

Ръководител: Адела Харалампиева

Репетиции се провеждат всеки вторник и четвъртък
от 18:30 ч. до 20:00 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

 
Китарен оркестър "Кюстендил"

    Ръководител: Иван Андонов

    Репетиции се провеждат всеки понеделник и четвъртък
    от 19:00 ч. до 20:00 ч.
    Подробна информация може да получите на телефоните на читалището. 

Научете повече
 
Вокална формация “Неразделни"

    Ръководител: Весела Петрова 

    Репетиции се провеждат всеки вторник и четвъртък
    от 18:30 ч. до 20:00 ч.
    Подробна информация може да получите на телефоните на читалището. 

Научете повече
 
Фолклорна формация “Струмски полъх"

Ръководител: Слава Соколова

Репетиции се провеждат всеки вторник и четвъртък
от 17:30 ч. до 19:30 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

Научете повече
 
Студио за модерни танци “Дебют”

    Ръководители:
    Лозен Йорданов (режисьор) и Димитрина Укалска (хореограф)
   
    Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.
    http://debute.hit.bg/  

Научете повече
 
Хор „Братство”

 

Ръководител: Росица Иванова

Репетиции се провеждат всеки вторник и петък 
от 18:00 ч. до 20:00 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

Научете повече
 
Група за стари градски песни “Пей сърце”

    Ръководител: Ани Стойнева

    Репетиции се провеждат всеки понеделник и сряда 
    от 18:00 ч. до 20:00 ч.
    Подробна информация може да получите на телефоните на читалището. 

Научете повече
 
Туристически хор "Осоговско ехо"

    Ръководител: Димитър Цветков

    Репетиции се провеждат всеки понеделник и сряда 
    от 17:30 ч. до 19:00 ч.
    Подробна информация може да получите на телефоните на читалището. 

 
Клуб по спортни танци

Ръководители: Петя Димитрова

Репетиции се провеждат:
вторник, четвъртък и събота от 17:00 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

Научете повече
 


За кандидат-студенти

Намерете ни във

Фотогалерия

Конкурс "Биньо Иванов"

Размисъл пред портрета на Левски

Кърви земята ни, Апостоле!...
Земята,
заради която вечно млад остана…
Искрица в прашната история –
ни парят думите ти като заклинание…
Заслужихме ли
безпределната себеотдаденост?
И страшното бесило? Саможертвата?...
С това ли, че днес
на  педя някой разпродава
земята ти със изгревите блеснали
и въздуха й, и вика на вятъра среднощен,
полята й, водата и скалите…
…несръчно скрива песъчливата си вяра,
Но съвестта разядена не се лекува…
За едно се моля:
и пръстта, която тайно костите ти пази,
някой „патриот” за трийсет сребърника
да не изтъргува…

Мануела Симеонова, гр.  Русе
Специална награда