Начало Формации и състави

Актуално

Започна записването на желаещите да участват в конкурсната програма на Двадесет и второто издание на Международния конкурс за класическа китара "Акад. Марин Големинов", който ще се проведе от 28 до 31 март 2018 в  гр. Кюстендил.

Краен срок за записване 20.03.2018 г.
Подробности - регламент и заявка за участие ТУК!

Формации и състави
Танцова формация „Вдъхновени”
Вторник, 03 Януари 2017 16:44

Ръководител: Евгений Вучков

Репетиции се провеждат всеки вторник и петък
от 18:00 ч. до 19:30 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

 
Детски танцов състав „Нова генерация”
Вторник, 03 Януари 2017 16:42

Ръководител: Евгений Вучков

Репетиции се провеждат всеки понеделник и четвъртък
от 18:30 ч. до 20:00 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

 
Детска фолклорна формация „Трепетлика”
Вторник, 03 Януари 2017 16:40

Ръководител: Слава Соколова

Репетиции се провеждат всеки понеделник
от 18:30 ч. до 20:00 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

 
Фолк-арт формация
Вторник, 03 Януари 2017 16:38

Ръководител: Адела Харалампиева

Репетиции се провеждат всеки вторник и четвъртък
от 18:30 ч. до 20:00 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

 
Китарен оркестър "Кюстендил"

    Ръководител: Иван Андонов

    Репетиции се провеждат всеки понеделник и четвъртък
    от 19:00 ч. до 20:00 ч.
    Подробна информация може да получите на телефоните на читалището. 

Научете повече
 
Вокална формация “Неразделни"

    Ръководител: Весела Петрова 

    Репетиции се провеждат всеки вторник и четвъртък
    от 18:30 ч. до 20:00 ч.
    Подробна информация може да получите на телефоните на читалището. 

Научете повече
 
Фолклорна формация “Струмски полъх"

Ръководител: Слава Соколова

Репетиции се провеждат всеки вторник и четвъртък
от 17:30 ч. до 19:30 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

Научете повече
 
Студио за модерни танци “Дебют”

    Ръководители:
    Лозен Йорданов (режисьор) и Димитрина Укалска (хореограф)
   
    Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.
    http://debute.hit.bg/  

Научете повече
 
Хор „Братство”

 

Ръководител: Росица Иванова

Репетиции се провеждат всеки вторник и петък 
от 18:00 ч. до 20:00 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

Научете повече
 
Група за стари градски песни “Пей сърце”

    Ръководител: Ани Стойнева

    Репетиции се провеждат всеки понеделник и сряда 
    от 18:00 ч. до 20:00 ч.
    Подробна информация може да получите на телефоните на читалището. 

Научете повече
 
Туристически хор "Осоговско ехо"

    Ръководител: Димитър Цветков

    Репетиции се провеждат всеки понеделник и сряда 
    от 17:30 ч. до 19:00 ч.
    Подробна информация може да получите на телефоните на читалището. 

 
Клуб по спортни танци

Ръководители: Петя Димитрова

Репетиции се провеждат:
вторник, четвъртък и събота от 17:00 ч.
Подробна информация може да получите на телефоните на читалището.

Научете повече
 


Намерете ни във

Фотогалерия

Конкурс "Биньо Иванов"

НЕ СЪМ АКТРИСА (THE END)

 

Не съм актриса
сигурно съм скучна
такава романтична попивателна
на всичките му гами от несбъдвания
и с пръст в несподелените му тайни
не се коря
не се коря
не се коря
обичам всеки миг от самотата си
до вик
муха
и снимката безименна
до лодката загубила посоката
не съм била
но някъде ме има
в дъждовните пейзажи на веслата
превърнах се във тяхна идентичност
и дишам през най-дългите им белези
болят ме раменете и палитрите
от силата
с която тичам гърбом
за да осъмна на гърба му в сянката
до гърлото на двойната му същност
това е лошо кино
няма зрители
билети second hand не се продават
екраните са малки до зеница
и лентата ръждяса от сълзите ми.

 

Станислава Немска, гр. София
Трета награда